Piękny Początek Tygodnia 1 + wyniki mini-rozdania

34 Komentarzy
Witajcie kochani!

Dziś startuję z pierwszą na moim blogu serią postów - Piękny Początek Tygodnia. Seria ta ma oczywiście związek z kampanią "Dove. Odkryjmy w sobie piękno", w którą jestem zaangażowana. Chciałabym podtrzymywać dyskusję na temat piękna, przedstawiając stopniowo wyniki Raportu Dove "Prawdziwe piękno. Redefinicja" oraz cytaty związane z tym zagadnieniem. Oczywiście nie ze wszystkim musicie się zgadzać- celowo będę tutaj zamieszczać również kontrowersyjne opinie ;)

Dziś przedstawię Wam cytat, który znalazłam jako pierwszy, kiedy tylko wpisałam "piękno" w wyszukiwarkę.


R. W. Emerson potwierdza znane już od dawna przekonanie - jeśli chcesz zacząć zmieniać świat, musisz zacząć od siebie. Jeśli chcesz dostrzegać piękno, musisz zacząć od siebie.
Co o tym sądzicie?

Ja początkowo pomyślałam, że nie zgadzam się z tym cytatem. Przecież nie muszę czuć się piękna, by stwierdzić, że np. Angelina Jolie jest piękna. Kiedy jednak chwilę się zastanowiłam, zrozumiałam, że autorowi chodziło o coś innego. Wydaje mi się, że Emerson miał na myśli to, że możemy szukać czegoś, co jest piękne i wiecznie być niezadowolonym. Ale to zależy od nas samych, od naszej wrażliwości na piękno. Jeśli sami nie stwierdzimy, że coś jest piękne, nigdy tego piękna nie znajdziemy.

Jestem ciekawa, jak Wy interpretujecie ten cytat i czy zgadzacie się z nim?A na koniec wyniki mini-rozdania urodzinowego, które sprawią, że dla jednej z uczestniczek tej początek tygodnia będzie (mam nadzieję) jeszcze piękniejszy :)
Aby spotęgować emocje i uwiarygodnić losowanie, zgapiłam pomysł na przedstawienie wyników od Angel.
Wybaczcie słabą jakość filmiku, ale dysponuję jedynie lustrzanką z funkcją video.


Kochana, gratuluję! Już piszę do Ciebie maila.

Pozdrawiam Was ciepło i życzę pięknego tygodnia :)


Podone posty:

34 komentarze:

 1. Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny sposób losowania :D gratulacje! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. MOżesz napisać kto wygrał bo niestety nie mogę odtworzyć tego filmy z niewiadomych przyczyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, Zmisiu, może to tylko chwilowy błąd... Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam z filmikiem.
   Zdradzę, że wygrała dziewczyna, która ma na imię Marzena :)

   Usuń
  2. NIc się nie stało ;) Tylko wiesz miałam cichą nadzieję że to może ja ;D Dlatego chciałam się upewnić;)

   Usuń
  3. Zmisiu, z tego co widzę, nie było Cię na liście osób biorących udział w tym rozdaniu... Może pod innym loginem?

   Usuń
 4. Bardzo podobna myśl jest jedną z mi najbliższych, z tym że zamieniłabym słowo piękno na szczęście, ale i tutaj myślę podobnie, jak Ty, że autorowi chodziło o inny wymiar piękna, bardziej duchowy. Tak, czy inaczej - piękna myśl i bardzo podobają mi się Twoje chmurki i na pewno sobie je prędzej lub później wydrukuję i zawieszę w jakimś swoim kąciku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, rzeczywiście można by wstawić tutaj "szczęście" i też byłoby to prawdziwe stwierdzenie. Ja w ogóle jestem zdania, że cokolwiek chcemy zrobić, powinniśmy zacząć od siebie- od przygotowania się i ewentualnych zmian w sobie :)
   Chmurek będzie jeszcze sporo- prawdopodobnie będą pojawiać się co tydzień aż do listopada ;)

   Usuń
  2. Wow, aż do listopada? Oj, to dobrze zdążę wymyślić sobie miejsce na nie i będę mogła prowadzić ich rotację :)

   Usuń
 5. Moim zdaniem żeby określić, że coś jest piękne, trzeba najpierw poznać się na brzydocie. Jeśli doświadczysz czegoś, co cię w jakiś sposób odrzuca, automatycznie zaczynasz tworzyć temu przeciwwagę i jesteś skłonny uznać to przeciwieństwo za coś lepszego i piękniejszego. A właśnie - "piękniejszego", to znaczy, że ta początkowa brzydota wcale nie była brzydka, tylko mniej piękna, o :P Zabrnęłam i chyba mam problem z wybrnięciem:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stref, chyba wiem, co miałaś na myśli :) I zgadzam się z Tobą w zupełności - to zawsze tak jest, że trzeba sprawdzić drugi przysłowiowy koniec kija, by móc ocenić ten pierwszy ;)

   Usuń
 6. Gratuluję! :)
  Fajne losowanie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję :)

  Wszystkie jesteśmy piękne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję i dziękuję za miłą zabawę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję jeszcze raz! Bardzo miły koniec dnia i początek tygodnia! :*

  OdpowiedzUsuń
 10. ja w pełni zgadzam się z Twoja interpretacja cytatu. Myślę, że nie można akceptować świata, jeśli nie zaakceptujemy siebie. Świat wydaje się piękniejszy, gdy dobrze się w nim czujemy, a osiągniemy to tylko wtedy, gdy będziemy się dobrze czuć we własnym ciele.
  Gratuluję zwyciężczyni, ale szkoda, że to nie ja ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alapadmo, pięknie podsumowałaś moje rozważania na temat tego cytatu :)

   Usuń
 11. Wspaniały cytat, ja odczytuję go w ten sposób, że " noszenie piękna w sobie " to nic innego, jak postrzeganie świata przez nas samych - możemy ciągle narzekać, że to jest nie takie, to brzydkie, niefajne, okropne...., a możemy w każdym zjawisku, w każdym człowieku, w każdym szczególe widzieć tylko " piękno ", co automatycznie sprawi, że będzie to coś nadzwyczajnego i pięknego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taniko, Twoją interpretację też podzielam :) To my decydujemy o tym, czy zakładamy "różowe okulary" i pozytywnie patrzymy na świat :)

   Usuń
 12. Dokładnie tak jak piszesz! Zacznijmy od akceptacji siebie, a następnie szukajmy piękna w innych 'miejscach'. Może i banalany przykład, ale - komentarze. Niektórzy mają tak wielkie problemy ze sobą, że nie potrafią zapanować nad swoimi działaniami. Wiele złośliwych komentarzy (nie mówię, że wszystkie) wynika z braku akceptacji i chęci dowartościowania samego siebie. 'Mam coś brzydkiego - dowalę innym'. Nie widzę potrzeby pisania komuś, że nie podoba mi się jakiś outfit (przykładowo, wyłączając konstruktywną krytykę). Akceptacja siebie i swojego piękna, które KAŻDY nosi w środku to pierwszy krok do poznania piękna otaczającego nas świata, do pozytywnego myślenia o tym świecie : ))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mrMajlajf, w pełni się z Tobą zgadzam! Właśnie bardzo często tak jest, że ludzie zakompleksieni chcą dowartościować się cudzym kosztem. To przykre, że pod maską ironii i chamstwa często skrywają własne problemy. Oby takich ludzi było coraz mniej :)

   Usuń

Dziękuję za każde słowo :*
Uprzejmie proszę o niereklamowanie swoich blogów.
Komentarze zawierające spam, obraźliwe uwagi itp będą przeze mnie usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...