Jak pachnie... żurawinowy poncz? (Yankee Candle LE Sweet Treats 2015)

0 Komentarzy
Pojawienie się limitowanej edycji Yankee Candle Sweet Treats zbiegło się z moim wakacyjnym wyjazdem, ale gdy tylko wróciłam do kraju, od razu zamówiłam woski we wszystkich trzech zapachach - Gingerbread Maple, Vanilla Bourbon oraz Cranberry Twist. O tym ostatnim chcę Wam dziś trochę opowiedzieć.Zapach żurawinowego ponczu zaklasyfikowano do kategorii owocowych aromatów. Na tę limitowaną kompozycję składa się woń żurawiny, skórki cytrynowej i odrobiny świeżego imbiru.Yankee Candle ma już w swojej ofercie parę żurawinowych zapachów: Cranberry Ice, Mandarin Cranberry, Cranberry Pear, czy Cranberry Chutney dostępny w USA. Czy w tym licznym, żurawinowym towarzystwie jest jeszcze miejsce na coś nowego, zaskakującego?
Cranberry Twist nie jest zaskakujący. Metaforycznie określiłabym ten zapach jako brata - ale nie bliźniaka - Cranberry Ice. Czuć w nim żurawinową, winną kwaskowość, która pozwala kojarzyć go z grzanym winem, cudownie rozgrzewającym w długie jesienne i zimowe wieczory - w tym zakresie jest identyczny jak Mrożona Żurawina. Żurawinowy Poncz ma w sobie jednak coś jeszcze - dodatek korzennego, ostrego imbiru, który fajnie pogłębia kompozycję i sprawia, że Cranberry Twist jest doskonałym towarzyszem na chłodne i ponure dni.Dostępność: stacjonarnie lub online (np. w Goodies)
Pora roku: jesień, zima
Pora dnia: popołudnie, wieczór
Przy gościach: może
Intensywność:


Cranberry Twist nie jest "must have" - jeśli znacie inne żurawinowe zapachy YC, to nie będziecie zaskoczeni. Jeśli jednak (tak jak ja) należycie do fanów Cranberry Ice czy Mandarin Cranberry, polubicie też Cranberry Twist. 
Podone posty:

Brak komentarzy:

Dziękuję za każde słowo :*
Uprzejmie proszę o niereklamowanie swoich blogów.
Komentarze zawierające spam, obraźliwe uwagi itp będą przeze mnie usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...