Trochę kultury: kulturalne spędzanie wolnego czasu

0 Komentarzy
Oglądam prognozę pogody: od poniedziałku do piątku bezchmurne niebo, przyjemne ciepełko; w weekend - ulewne deszcze, zimno, paskudnie. Plany na spędzenie wolnych dni na świeżym powietrzu kolejny raz idą na zmarnowanie.
Brzydka pogoda nie oznacza jednak, że powinniśmy cały weekend spędzić na kanapie przed telewizorem. Dziś opowiem Wam o moich ulubionych aktywnościach, którymi zapełniam wolne chwile, kiedy tylko mogę. A aktywności owe wiążą się z tym, co nie tylko bawi, ale i uczy - kulturą.Najbardziej popularnym sposobem spędzania czasu, który wiąże się z kulturą, są wyjścia do kina. Aktualnie od najbliższego kina dzieli mnie 20 minut spacerku, dlatego bywam tam zdecydowanie częściej niż kiedyś. Z reguły rezerwuję dogodne miejsca bezpośrednio na stronie kina i odbieram bilety w kasie na 15 minut przed seansem.
W najbliższym czasie do kin wchodzą cztery  filmowe nowości - każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wielbiciele horrorów powinni poświęcić wieczór na film "Oculus" - podobno przeraził samego Stephen'a King'a! Jeśli wolicie filmy akcji, zaciekawi Was "Gunman: Odkupienie" z utalentowanym Sean'em Penn'em w roli głównej.  Fani science-fiction na pewno zwrócą uwagę na mocno promowany film "Ex Machina" (na jednym z portali społecznościowych kilku mężczyzn zostało oczarowanych przez piękną i miłą Avę - niestety okazało się, że Ava jest jedynie sztuczną inteligencją, jedną z "bohaterek" filmu "Ex Machina"). Jeśli jednak macie ochotę na lekką i zabawną komedię romantyczną, możecie wybrać się na "Seks, miłość i terapia" - film ten pokochali widzowie we Francji, więc może i w Polsce spotka się z dobrym przyjęciem.Jeśli jednak nachodzi mnie ochota na kulturę wyższą, zaglądam na Tiketto.pl - jest to portal, który umożliwia mi kupowanie biletów na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne bez wychodzenia z domu. Na liście miast wybieram Kraków i od razu wyświetla mi się cały pakiet spektakli i kabaretów, na które mogę zarezerwować bilety (oferta uzależniona jest od wybranego miasta). Płacę tak jak lubię, czyli online (kartą kredytową lub płatniczą albo poprzez płatności transferuj.pl), a bilety otrzymuję mailem i drukuję lub ewentualnie odbieram na miejscu.
Portal fajnie się rozwija - dużym udogodnieniem jest aplikacja mobilna. Mam nadzieję, że z czasem na Tiketto.pl będzie można kupić coraz więcej biletów na ciekawe wydarzenia kulturalne, ale również i sportowe.Bardzo lubię również wizyty w muzeach. Najczęściej spotkać mnie można w krakowskim Muzeum Narodowym - niektóre wystawy czasowe są po prostu niesamowite!
Nie mogę się doczekać 15 maja - to właśnie wtedy w Krakowie odbędzie się kolejna Noc Muzeów, której na pewno nie przegapię.Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą. Mam nadzieję, że Wy się nie nudzicie, niezależnie od pogody ;) I że bywacie czasem w takich miejscach jak kino, teatr czy muzeum. Które z nich wybieracie najczęściej i dlaczego?


Podone posty:

Brak komentarzy:

Dziękuję za każde słowo :*
Uprzejmie proszę o niereklamowanie swoich blogów.
Komentarze zawierające spam, obraźliwe uwagi itp będą przeze mnie usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...