IMPLANTY zębów cz 2: jak wybrać dentystę implantologa?

0 Komentarzy
Jako że sama przeszłam dwa zabiegi implantacji (w sumie 5 implantów), pomyślałam, że podzielę się z Wami moimi doświadczeniami. W styczniu opublikowałam pierwszy post z implantowej serii: IMPLANTY zębów: jak, po co i dlaczego? - bardzo się ucieszyłam, że spotkał się z tak dobrym przyjęciem z Waszej strony. Dziś czas na post nr 2 - o tym, komu powierzyć swoją szczękę, gdy już zdecydujemy się na implanty.

Źródło


Decyzja o tym, komu oddamy naszą szczękę pod wiertło, będzie miała niebagatelny wpływ na nasze dalsze leczenie. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że zabieg przeprowadzi profesjonalista. Pamiętajcie, że nie każdy stomatolog jest równocześnie implantologiem i to, że dobrze zrobił Wam plombę w górnej piątce, że leczenie kanałowe w siódemce przebiegło bez komplikacji, wcale nie gwarantuje, że poradzi sobie z wszczepieniem implantu. I to, że jest miły i zabawny też niekoniecznie łączy się z jego wysokimi kompetencjami.
Wybierzcie implantologa, który może pochwalić się odpowiednim wykształceniem i certyfikatami, potwierdzającymi to wykształcenie (np. tytuł Lekarza Implantologa lub Eksperta Implantologii przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne lub największą światową organizację implantologiczną ICOI). Istotne jest oczywiście również doświadczenie i to, czy lekarz cały czas się dokształca. Implantologia to dziedzina, która w ostatnich latach niesamowicie się rozwija, więc to ważne, by być na bieżąco z nową wiedzą.
Nie wstydźcie się pytać implantologa o to, ile zabiegów przeprowadził, czy trafiły mu się jakieś trudne przypadki, itp. Dobrze wykształcony w tym kierunku i doświadczony implantolog nie będzie miał oporów przed pochwaleniem się swoimi osiągnięciami.
Dla przykładu - implantolog, który robił mi zabieg, ma certyfikaty z Polski, Niemiec, a także od międzynarodowych organizacji implantologicznych, jest przewodniczącym Klubu Aktywnego Implantologa PSI w Małopolsce, prowadzi kursy implantologiczne dla lekarzy z całego świata.

Źródło


Jak znaleźć dobrego implantologa?
Przede wszystkim należy szukać i pytać. Macie zaufanego dentystę, który nie jest implantologiem? Spytajcie go, kogo mógłby Wam polecić. Rozpytujcie wśród rodziny i znajomych, sprawdzajcie w internecie. Pamiętajcie jednak, że na opinie znalezione w sieci należy brać sporą poprawkę - nigdy nie macie pewności, ile w takiej opinii prawdy i czy nie jest ona opłacona przez implantologa, który w ten sposób chce się wylansować.

Spore znaczenie w wyborze implantologa ma również sam gabinet.
Po pierwsze, gdy wejdziecie, zwróćcie uwagę na sprzęt. Im bardziej nowoczesny, tym lepiej, choć oczywiście nie kierujcie się tylko sprzętem! Ja jednak zawsze mam spory komfort psychiczny, kiedy wiem, że mój implantolog używa sprzętu najwyższej klasy.
Po drugie, jeśli implantolog ma dyplomy i certyfikaty, z pewnością pochwali się nimi na ścianach swojego gabinetu.
Po trzecie, ważne jest to, jak się czujecie w danym miejscu. Weźcie pod uwagę to, że w gabinecie implantologa spędzicie trochę czasu, przed i w trakcie zabiegu będziecie z pewnością odczuwać niepokój (a nawet silny stres), więc lepiej, by miejsce było dla Was przyjazne, komfortowe.
Po czwarte, nie bez znaczenia jest również lokalizacja gabinetu. Gwarantuję, że po zabiegu będziecie chcieli jak najszybciej znaleźć się w zaciszu własnego domu, więc dobrze by było, gdyby gabinet implantologa znajdował się możliwie jak najbliżej Waszego domu. Bezpośrednio po zabiegu odradzam wsiadanie za kółko, także konieczne będzie prawdopodobnie wezwanie taksówki lub poproszenie o pomoc kogoś bliskiego - weźcie to również pod uwagę.

Źródło


Nie oszukujmy się - implanty to droga zabawa, dlatego cena również odgrywać będzie rolę w wyborze gabinetu implantologicznego.
Po pierwsze - apeluję do Was, byście nie łakomili się na różnego rodzaju dziwne promocje w serwisach oferujących grupowe zakupy (konkretnej nazwy nie przytoczę, ale chyba wszyscy wiedzą, o co chodzi). Wasze zdrowie jest zbyt cenne, by z nim eksperymentować!
Po drugie - to, że w gabinecie X implant kosztuje 2000zł, a w gabinecie Y - 3000zł, wcale nie znaczy, że lepiej iść do X. Cena implantu obejmuje jedynie zabieg. Do tego dochodzą koszty dodatkowe po ok. 6 miesiącach od zabiegu - odsłonięcie implantu, śruba gojąca, łącznik, odbudowa protetyczna na implancie. Niektórzy implantolodzy każą sobie płacić za coś, za co inni nie biorą dodatkowych pieniędzy.
Ja na przykład zapłaciłam jedynie za implant i za odbudowę protetyczną. Nie płaciłam za wszelkie wizyty kontrolne, za zastrzyki sterydowe, gdy pojawiły się powikłania, za wyciągnięcie szwów, za kontrolne zdjęcia RTG, za odsłonięcie implantu, za śrubę gojącą, ani za łącznik. W sumie jeden "nowy ząb" kosztował mnie 2,500zł (implant) + 2,000zł (odbudowa) = 4,500zł.
Sprawdziłam cenniki w kilkunastu innych gabinetach implantologicznych. Niektóre mogą być mylące dla niezorientowanego pacjenta:
100zł (konsultacja) + 2,400zł (implant) + 100zł (odsłonięcie + śruba gojąca) + 1000zł (łącznik) + 1000zł (korona) + 50zł (wizyta kontrolna) = 4,650zł
choć pozornie wydawało się, że wyjdzie taniej, bo przecież implant trochę tańszy, korona sporo tańsza...
W porównaniu cenników należy brać pod uwagę wszystkie etapy leczenia, nie tylko samo wszczepienie implantu. Dowiedzcie się też, czy dany gabinet implantologiczny oferuje możliwość spłacania należności za zabieg w ratach.

Źródło


Mam nadzieję, że notka pomoże Wam podjąć decyzję w wyborze lekarza implantologa.
Wybierajcie mądrze. Pamiętajcie, że to zbyt ważna sprawa, by na siłę na niej oszczędzać. W wyborze kierujcie się raczej rozumem niż sercem - lepszy będzie mrukowary starszy pan z genialnymi kompetencjami niż sympatyczny przystojniak, który z implantami na co dzień nie ma do czynienia.

Jeśli macie do mnie jakiekolwiek pytania, zapraszam Was do zadawania ich w komentarzu lub do kontaktu mailowego: xkeylimex.blog@gmail.com - chętnie podam Wam namiary na mojego zaufanego implantologa.
Przypominam też o pierwszym poście z implantowej serii: IMPLANTY zębów: jak, po co i dlaczego?


Podone posty:

Brak komentarzy:

Dziękuję za każde słowo :*
Uprzejmie proszę o niereklamowanie swoich blogów.
Komentarze zawierające spam, obraźliwe uwagi itp będą przeze mnie usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...